Elektrikli Transpalet ile Hidrolik Transpalet Arasındaki Farklar Nelerdir? | Tur Assist

Elektrikli Transpalet ve Hidrolik Transpalet

Elle veya motor yardımıyla bir insan kontrolünde çalışan yükleri, hidrolik düzeyli pompa ile kaldırarak isteğe göre yatay olarak taşıyabilen kaldırma makinesine transpalet adı verilir. Genelde paletli taşıma için tasarlanmış olan transpaletler, hidrolik pompa ile bir yükü kaldırır, insan veya motor gücüyle yatay şekilde taşınmasını sağlar.

Elektrikli Transpalet

5 tona kadar yük taşıyabilen elektrikli transpaletler oldukça dayanıklıdır ve az enerji tüketir. -25 dereceden +50 dereceye kadar sorunsuz olarak çalışır. 1,5 metreye kadar çatal takılabilir. Genellikle koldan kaldırma, çalışma saati ve akü şarj göstergesine sahiptir. Kaldırma ve hidrolik pompa ünitesi de elektrikli transpaletlerde yer alan standart sistemlerdendir.

Elektrikli Transpalet-Hidrolik TranspaletHidrolik Transpalet

Az kol hareketiyle mümkün olan en hızlı kaldırmayı gerçekleştirebilmeleri hedeflenmiştir. Hidrolik transpaletlerin kaldırma kapasiteleri genellikle 2,5 ton ile sınırlıdır. Bu bakımdan elektrikli transpaletlere kıyasla daha az yük taşıyabilir.

Hidrolik transpaletlere de 1,5 metreye kadar çatal takılabilir. Poliüretan tekerleklere sahiptirler. Pompa kaldırma ömürleri ortalama 55.000-60.000 civarındadır.

Her iki model de patlayıcı, yanıcı veya aşındırıcı maddelerin bulunduğu ortamda çalışamaz. İş güvenliği açısından düzgün ve sert zeminlerde kullanılır. Ortam sıcaklığının 40 dereceyi, bağıl nem oranının da %50’yi geçtiği yerlerde transpaletlerin çalışması sakıncalıdır.

Aynı şekilde hangi model olursa olsun aşırı yükleme, insan taşıma, iyi aydınlatılmamış alanlarda çalışma iş kazası risklerini engellemek maksadıyla yasaktır.

Vinç Türkiye sitemizde listelenen kiralık vinçlerle ilgili saatlik, günlük ve aylık kiralama hizmeti almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Vinç Türkiye, Mapfre Asistencia’nın, Türkiye şirketi olarak 1996 yılında kurulan Tur Assist tarafından desteklenmektedir. Sitemizde kiralık vinç çeşitlerinin yanı sıra vinçler hakkında aklınıza takılabilecek birçok sorunun da cevabını bulabilirsiniz.

Unutmayın vinç kiralama hizmetimiz, dönemsel veya kısa süreli ihtiyaçlarınız için size uygun maliyetli çözümler sunar. Sitemizde yer alan onlarca vinç seçeneği sayesinde, herhangi bir vinç marka ve modeline bağlı kalmadan, ihtiyacınıza uygun vinci kiralayabilirsiniz. Ayrıca bu hizmetle, kiralayacağınız vincin bakım ve onarım işlemlerini düşünmez hatta ihtiyacınıza göre günlük veya saatlik kiralama yaparak, vincin yaratacağı park sorununu da dert etmezsiniz.

TÜM TÜRKİYE'DE VİNÇ KİRALA!

“Elektrikli Transpalet ile Hidrolik Transpalet Arasındaki Farklar Nelerdir?” başlıklı yazımızdan Vinç kategorimize geri dönebilir ya da Tur Assist tarafından desteklenen Vinç Türkiye Bloguna gidebilirsiniz.